Total Pageviews

Thursday, July 21, 2011

Juunioride EM - teine päev

Täna kell 10.00 alustab võistlemist Eesti eest teivashüppaja Anri Mulin, kelle isiklik tulemus on 4.82. Parimad on hüpanud 5 ja poole meetri ümber.
Anri Mulini tulemuseks täna jäi 4.70, edasi pääsesid need, kes hüppasid vähemalt 4.95.

10.05 stardib Erik Jagor 110m tõkkejooksus, tema parim aeg 14,89. Medalimehed jooksevad alla 14-ne.
Erik parandas oma isiklikku tulemust täna ja sai aja 14,81, aga edasipääesemiseks jäi seda väheks.

10.20 algab naiste vasaraheide, kus teeb kaasa Ellina Anissimova. Tema seni parim tulemus on 58.64. Selle tulemusega võiks täna kõike oodata, kuigi parimate vasar on lennanud üle 60 meetri.
Ellina jäi teisena finaalist kõrvale, tema vasar lendas täna 57.33. Kahju, aga nii on. Viimane finaalipääsenu lennutas vasarat 57.57.

10.50 algavad naiste kõrgushüppe kvalifikatsioonid. Eestlastest teeb kaasa Elerin Haas, kes on sel aastal hüpanud 1.79. Kas sellest finaali pääsemiseks piisab, paistab õige pea.
Elerinil oli täna hea päev, ületas kõrguse 1.82 ja on kindlalt finaalis :).

11.45 on kavas meeste 800m eeljooksud, kus Eestit esindabValeri Poddevalin. Tema parim aeg 1.55,22, aga parimad jooksevad kuskil 10 seki kiiremini.
Valeri jooksis välja aja 1.57.05. Ainult üks mees oligi temast veel nõrgem ;).

12.15 400m tõkkejooksu eeljooksud naistele, meid esindab Andra Viidikas, kelle parim aeg on olnud 62,86, aga medali koha eest tuleks joosta kindlasti alla 60ne.
Andra Viidikas sai äsja stardi ja ületas nüüd finišijoone, seda viimasena, aeg 1.03.70 ehk siis 63,70, mis tähendab, et jäi sedapuhku isegi oma isiklikule tulemusele alla.

12.50 on eestlaste jaoks oluline ala - 400m tõkkeid meestele, kus teeb kaasa üks meie suurim medalilootus Rasmus Mägi, kelle aeg 51,17 on Euroopa juunioride edetabelis neljas.
Rasmuse stardiaeg on käes, esimesed jooksud ei ole olnud Rasmuse rekordi lähedased, saab näha, kuidas nüüd läheb. 51.78 tema aeg, jooksis lõpu täitsa lõdvalt, sest pingutamiseks polnud vähimatki vajadust, oli teistest lihtsalt sedavõrd suure edumaaga ees. Väga tubli ja väga heas hoos. On põhjust oodata medalit :)

Lisan siia ka Rasmuse enese kommentaari pärast võistlust. Kui kirjas on midagi sellist, mida ta kinnitada ei taha, siis andku märku:
"Jooksin välja oma elu kolmanda aja ning seda ka distantsi lõpuosas aeglustades. Poolfinaalis on kindlasti raskem, sest konkurents on kõvem ning seal juba niisama ringi vahtida ei saa. Kodupublik toetab rohkem, aga samas on ka pingelisem, sest ootused on ju kõrged ning pettumust valmistada ei tahaks. Põhieesmärk on siiski finaali jõuda."

Pärastlõunal kohtume uuesti eilsete edasisaajatega:
16.15 algab naiste kolmikhüppe finaal, kuhu pääses Kristel Metsla
18.15 hakkab hüppama Meelis Siimson
18.35 alustavad naised kettaheitjad, teiste hulgas ka Kätlin Tõllasson.

Viimase mehena, kell 19.45 läheb 200m starti Markus Ellissaar, kes on sel aastal jooksnud välja tulemuse 21,89. Saab näha, mis sellise ajaga eeljooksudes saab.